На текущий момент (май 2018 года) я считаю оптимальным вариантом подавать Административный иск и пробовать восстановить сроки исковой давности.
Для этого я добавила в иск новый фрагмент, с которым вы можете ознакомиться ниже.
Про поновлення строку для звернення до адміністративного суду з позовом.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 37 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” Уповноважена особа має повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів. Так, копії зазначених повідомлень були надані у відповідь на адвокатський запит, але з невідомих підстав не були надіслані особисто Позивачу.
Важливо зазначити, що інформація про нікчемність правочинів не є публічною, а тому неможливо дізнатись з відкритих джерел. Крім цього, перевірка правочинів на їх нікчемність здійснюється протягом дії тимчасової адміністрації, а в ПАТ “Банк Михайлівський” вона діяла з 23.05.2016 – 12.07.2016 року. Тому оскаржуване рішення не було ще прийнято у травні 2016 року.
Відповідно до частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З огляду на те, що Закон України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” не передбачає публічне оприлюднення переліку визнаних нікчемними правочинів, Позивач могла дізнатись про рішення Відповідача про визнання правочину нічкемним тільки з повідомлення про нікчемність правочину, як це передбачене частиною 2 статті 37 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.
Таким чином про визнання нікчемною транзакції Позивач дізнався тільки в ____ _____________ 2018 року. (вказати дату відповіді, що не перевищує 6 місяців на момент звернення до суду)